Rok 2013 jest rokiem szczególnym dla całej rodziny Lou & Rocked Boys !!!
W tym roku wrocławskie wydawnictwo Lou & Rocked Boys obchodzi 15-lecie swojego istnienia i mam nadzieję, że dzięki Wam (Fani, Słuchacze) i Wam (Zespoły, Przyjaciele) nie jest to ostatnia rocznica w której będziemy wspólnie uczestniczyć.

W związku z okrągłym jubileuszem postanowiłem w trakcie całego roku organizować lub współorganizować różnego rodzaju koncerty i festiwale pod hasłem Lou Rocked Fest, które dzięki Waszemu uczestnictwu pozwolą nam na wspólne świętowanie.

Początki Lou & Rocked Boys sięgają 1998 roku i bezpośrednio związane są z ukazaniem się płyty "Zmierzch" i reedycji na CD pierwszego albumu „Biologia z drugiej strony” formacji Prawda, w której terminowałem na posadzie basisty i wokalisty, będąc jednocześnie założycielem zespołu i wytwórni.
W trakcie tych 15 lat wytwórnia przeobrażała się i ewoluowała z małego punk rockowego labela - w całkiem dobrze funkcjonującą firmę, która z założenia promuje i dystrybuuje muzykę niezależną ocierającą się stylistycznie o Punk, Reggae, Folk, Ska, czy też ciekawe alternatywne lub wręcz psychodeliczne projekty rockowe - czyli wszystko to czego słucham, czy też w przeszłości słuchałem.

Właśnie mija 15 lat a ja nadal staram się rozwijać - zarówno jako wydawca i jako człowiek. Stale poszerzam swój katalog wydawniczy, lecz nigdy za wszelką cenę. Nie zapominam o korzeniach, co podkreślam na każdym kroku. Wyrosłem z punk rocka i nie mam zamiaru od tego uciekać, choć typowych punk rockowych albumów jest w Lou coraz mniej to z pewnością nikt nie może mi zarzucić, że nie ma ich wcale.

Nakładem wytwórni przez te wszystkie lata ukazało się wiele świetnych albumów, które na stałe wpisały się na karty historii Polskiego Rock’n’Rolla. Przez label przewinęło się całe mnóstwo zespołów. Cela Nr 3, Hurt, Apteka, Włochaty, Sedes, Analogs, Blade Loki, The Bill, Zielone Żabki, Sex Bomba, Defekt Muzgó, Abandon, Podwórkowi Chuligani, Haydamaky, Leniwiec, Inoros, Kremlowskie Kuranty, Strajk, Habakuk, CGB, Radio Bagdad, Bethel, Konopians, Fort BS, Bezjahzgh, Tabu, Radical News, Zabili Mi Żółwia, Zmaza, Ofensywa, LD 50, Tides From Nebula, Blinded, Disparates, Ga-Ga czy też Argentyńska formacja Argies - to tylko niektóre z zespołów, które zaszczyciły mnie swoją współpracą, jeśli o kimś zapomniałem przepraszam.

Wydawaliśmy i wydajemy najlepsze w swej klasie formacje tak Folkowe jak i Reggae’owe, czy Punk Rockowe. Współpraca z zespołami Farben Lehre, Enej, Bednarek, Koniec Świata czy też Ga-Ga Zielone Żabki to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Miałem to szczęście, że to właśnie pod szyldem mojej wytwórni ukazało się po kilka albumów tych właśnie zespołów i to dlatego wymieniam ich nazwy w tym miejscu. Oczywiście to nie oznacza, że nie mam w sercu i pamięci wszystkich innych formacji wydających swe płyty tak w latach ubiegłych jak i aktualnie pod „moją” banderą.

Dzięki pomocy mojego najbliższego współpracownika (a zarazem przyjaciela) Rafała „Kwiatka” Kwiatkowskiego udało mi się stworzyć prawdziwie rodzinny Lou & Rockers Team, gdzie drzwi stoją otworem zarówno przed debiutantami jak i uznanymi, zasłużonymi „załogantami”. Dzięki temu katalog artystów nieustannie się powiększa i mam nadzieję iż tak będzie nadal, a wszelkie zawieruchy i burze na muzycznym rynku uda nam się przebyć bez większego szwanku.

W tym roku nakładem "Lou" ukażą się płyty Maleo Reggae Rockers, Molly Malone's, Haydamaky, Pajujo, O.D.C., Paihivo, Kozak System, PodobaMiSię i wielu innych, a to dopiero najbliższe zapowiedzi.

Jak widzicie nie zawieszam broni co oznacza tylko jedno….. to jeszcze nie koniec !!!

 

Sławek „Melon” Świdurski

Newsletter

Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? zostaw swój email:

progres